Bulimia – dlaczego tak niebezpieczna?

Bulimia to niebezpieczna choroba, która polega na objadaniu się i zwracaniu później tego, co się zjadło. Można robić to wymiotując lub używając środków przeczyszczających. Ostre postacie bulimii charakteryzują się zwracaniem nawet najmniej kalorycznych posiłków i brakiem umiejętności poradzenia sobie z tym problemem. Chęć usunięcia jedzenia jest tak silna, że staje się obsesją.
Wiele osób chociaż raz w życiu doświadcza myśli, że wymioty to idealny sposób na wchłonięcie mniejszej liczby kalorii przy jednoczesnym zjedzeniu tego, co dobre. Jest to jednak niezwykle niebezpieczne myślenie, które może przerodzić się w bardzo szkodliwą chorobę. Bulimia może bowiem powodować niszczenie przewodu pokarmowego i gardła, a także zębów.
Zwracanie jedzenia sprawia również, że w do organizmu nie są dostarczane wszystkie potrzebne składniki odżywcze, witaminy i minerały. Niedobory powodować mogą nie tylko spadek samopoczucia i zły humor, ale także problemy z krwią i narządami wewnętrznymi oraz włosami, skórą i paznokciami.