KRZEMIONKA MINERALNA

Krzemionka mineralna stanowi jeden z najważniejszych składników skorupy ziemskiej. Możemy ją znaleźć w rożnych skałach, takich jak granity, piaskowce czy tez glina. Jest używana nie tylko w przemyśle, ale także jako produkt spożywczy w dużym rozcieńczeniu. Krzemionkę spożywamy jako roztwór koloidalny, czyli taki, który ma bardzo rozdrobnioną strukturę. Krzemionka organiczna zawiera jeden lub kilka atomów węgla mniej niż standardowa. W takiej formie wchodzi ona w skład żywej materii.
Organiczna krzemionka Gdzie znajdziemy krzemionkę organiczną? Jak się okazuje, w każdej części ludzkiego organizmu – będzie ona obecna w płucach, wątrobie, sercu, śledzionie czy mózgu.
Magazyny krzemionki Naprawdę dużo krzemionki organicznej zawiera skóra, paznokcie oraz włosy. Znajdziemy ją także w kościach.
Krzemionkę odnajdziemy także w naczyniach krwionośnych oraz szkliwie nazębnym. Co oczywiste, jej odpowiednia ilość jest obowiązkowa, jeżeli chcemy zachować wszystkie te narządy w pełni zdrowia i kondycji.