Rodzaje naszego głodu.

Każdy na pewno kiedyś miał duże odczucie głodu. Można w prawidłowy sposób starać się opanowywać nad własnym apetytem. To wszystko dzięki rodzajom głodu. Cały ten schemat może się prezentować w następujący sposób:
-uczucie przepełnienia: nasz brzuch w tym przypadku jest lekko nadęty, ciągłe jedzenie w tym przypadku wnika bardziej z pośpiechu aniżeli głodu.
-uczucie przejedzenia się: po zbyt dużej ilości spożytego jedzenia możemy poczuć się ociężali. W skrajnych przypadkach może doprowadzać do zgagi oraz innych problemów związanych z niestrawnością
-uczucie ,,dobrego posiłku”: najczęściej po obiedzie jesteśmy zadowoleni i syci. W żaden sposób w naszym żołądku nie ma syndromu przejedzenia. Teraz czujemy odpowiednio ani głodni, ani spragnieni kolejnej porcji.
-uczucie kontrolowanego głodu: poprzez potoczne ,,burczenie” organizm w pewnym stopniu dawać może sygnał o tym aby teraz przygotować zdrowy posiłek.
-uczucie wilczego apetytu: bardzo nieprzyjemne uczucie pustki. Przez to wszystko można mieć problemy z koncentracją a także gorszy nastrój.