Osoby, które walczą z nadmiarem tkanki tłuszczowej, chętnie wspomagają się różnego typu suplementami diety. Warto zapoznać się ze składem preparatu, który mamy zamiar kupić. Niektóre substancje są naprawdę skuteczne i powinny być wymienione na ulotce.
Wróg tłuszczu
Do cennych składników suplementów pozwalających zgubić zbędny tłuszczyk zaliczymy L-karnitynę. Substancja ta powoduje przyspieszenie metabolizmu tłuszczy, w wyniku którego organizm otrzymuje dodatkową energię, a my gubimy niepotrzebne kilogramy. Oczywiście stosowanie preparatu powinniśmy połączyć z odpowiednio dobranymi ćwiczeniami. L-karnityna została poddana licznym badaniom, które potwierdzają jej działanie.
Czego szukać?
W preparat wspomagających odchudzanie niejednokrotnie znajdziemy CLA. Ten tajemniczy składnik pozwala przyspieszyć spalanie tłuszczu oraz proces redukowania cellulitu. W tego typu produktach umieszcza się również chrom. Jego zadaniem jest hamowanie apetytu. Dotyczy to szczególnie słodyczy, które wielu osobom zapewniają dodatkowe kilogramy.