Sprzężony kwas linolowy

Jednym, z powszechnie stosowanych suplementów diety, jest sprzężony kwas linolowy znany pod skrótem CLA. Powstał on z połączenia pierwszych liter angielskich słów Conjugated Linoleic Acid. Jest to substancja o niezwykle szerokim spektrum działania. Korzystnie wpływa na spalanie tkanki tłuszczowej, jednocześnie powodując przyrost masy mięśniowej.
Osoby chcące schudnąć, sięgają właśnie po suplementy diety ze sprzężonym kwasem linolowym. Jest to znakomite wspomożenie treningu, kiedy chcemy się pozbyć niechcianej „oponki”. W połączeniu z intensywnym i regularnym wysiłkiem, pozwala w stosunkowo krótkim okresie osiągnąć dosyć znaczące wyniki. Oba czynniki, trening i suplementacja, muszą jednak być prowadzone regularnie.
Niektóre osoby zniechęcają się dosyć szybko, jeśli jedynym kryterium, jakie biorą pod uwagę jest waga. Dzieje się tak ponieważ, poza spalaniem tłuszczu, substancja ta znakomicie wspomaga przyrost masy mięśniowej. Może się zdarzyć, że wskazania wagi będą wyższe, od tych sprzed rozpoczęcia ćwiczeń. Jednak stając przed lustrem, efekt działania tego składnika będzie nietrudny do zauważenia. Według badań klinicznych, przeprowadzonych przez kilka niezależnych placówek, suplementy zawierające CLA, mogą przyczynić się do spalenia nawet 9% tkanki tłuszczowej w ciągu jednego roku treningów.
Sprzężony kwas linolowy wpływa na przyspieszenie metabolizmu i przemiany materii. Ponadto hamuje on proces tworzenia nowych komórek tłuszczowych, a także przyrostu już istniejących. Jednocześnie zwiększa zdolności ludzkiego organizmu, do kreacji nowych komórek mięśniowych, co dodatkowo wpływa na spalanie kalorii. Zwiększona masa mięśniowa, jeszcze skuteczniej spala tłuszcz i cukry, co pozwala na ciągłe przyspieszanie procesu. Inaczej mówiąc im dłużej ćwiczymy, przyjmując jednocześnie suplementację z CLA, tym szybciej spalamy tłuszcz, kształtując jednocześnie wymarzoną sylwetkę.
Niektóre osoby mogą odczuwać pewne dolegliwości po spożyciu tego środka. U bardzo niewielkiej grupy mogą one wywołać biegunkę lub nudności.