Batony proteinowe w codziennej diecie

Wiele osób sięga po batony proteinowe i wprowadza je do codziennego jadłospisu jako zdrową przekąskę. Czy jednak są one naprawdę tak wartościowe, jak się uważa?
W ostatnich latach możemy zaobserwować rozwijający się trend zdrowego odżywiania. To powoduje, że wiele osób zaczyna odżywiać się bardziej świadomie i sięgać po zdrowsze odpowiedniki. Równocześnie jednak producenci żywności często wykorzystują slogan żywności fit i określają tym mianem produkty, które ze zdrowiem mają niewiele wspólnego. Dlatego tak ważne jest, by kupując żywność dla siebie, zwracać baczną uwagę na jej recepturę i unikać produktów, które zawierają szkodliwe składniki.
Batony proteinowe nie są tutaj wyjątkiem. Po nazwą batonu energetycznego może kryć się słodka przekąska zawierająca cukry, tłuszcze utwardzane i chemię. Od takich batonów proteinowych lepiej trzymać się z daleka. Lepszą alternatywą są produkty stworzone z myślą o profesjonalnych sportowcach. Można znaleźć w nich między innymi wartościowe białko, np. z serwatki.