Na początku trzeba uświadomić sobie problem

Problem z otyłością dotyka coraz więcej osób i to nie tylko w odległych Stanach Zjednoczonych, ale i u nas. Mówi się, że otyłość jest problemem społeczeństw bogatych. Nie do końca jest to prawda. W społeczeństwach naprawdę bogatych ludzie mają ogromną świadomość swojego ciała.
Owa świadomość pociąga za sobą odpowiedzialność za to co się je, jakie nawyki żywieniowe się preferuje. Człowiek zdrowy nie musi stosować żadnych diet, a i tak zawsze będzie wyglądał świetnie. Dlaczego? Jeśli przestrzegamy zasad racjonalnego odżywiania, mamy odpowiednie nawyki, dużo się ruszamy, to zawsze będziemy wyglądali szczupło i nie będą nam groziły choroby cywilizacyjne. Dobrze, jeśli już od wczesnego dzieciństwa uczy się dzieci, jakie produkty są zdrowe i co jeść, by nie chorować. Niestety, jak wynika z badań, rodzice nie przywiązują nadmiernej uwagi do tego problemu. Brak świadomości powoduje lekceważenie problemu.
Jeśli naprawdę serio podchodzimy do własnego zdrowia powinniśmy natychmiast zmienić swój tryb życia, zdrowo się odżywiać i aktywnie żyć.