Błonnik w codziennej diecie

Dieta powinna być zróżnicowana i bogata w błonnik – to przykazanie każdej osoby, która dąży do posiadania pięknej, zgrabnej sylwetki. O ile zbilansowana dieta jest dla wszystkich zrozumiała, błonnik nie jest już tak oczywistą kwestią, chociaż pojawia się w każdej publikacji poświęconej dietetyce.
Chociaż jeszcze kilkadziesiąt lat temu uważano, że błonnik jest nic nieznaczącym składnikiem wielu produktów, w chwili obecnej uważa się, że to błonnik odgrywa najważniejsza rolę w procesie trawiennym.
Przede wszystkim należy wspomnieć o tym, że błonnik przyspiesza metabolizm i oczyszcza jelita. Na całym świecie setki tysięcy osób walczy z zaparciami, które są spowodowane m.in. brakiem błonnika w diecie. Jemy za ciężko, a o błonniku w ogóle nie myślimy. Wystarczy jednak zamienić zwykły makaron, czy chleb na ten pełnoziarnisty, czy też wprowadzić do diety więcej warzyw i owoców. To najprostszy sposób, żeby przyspieszyć swój metabolizm. Warto również dodać, że istnieją również tabletki, czy proszki z błonnikiem.