Osoby uprawiające sporty siłowe pragną uzyskać imponującą muskulaturę. Nie da się tego uzyskać bez połączenia skutecznego treningu, właściwego stylu życia oraz odpowiedniej diety.
Dieta na masę
Spożywanie właściwych produktów jest kluczem do sukcesu. Osoby pragnące wprowadzić dietę na masę powinny przede wszystkim postawić na produkty bogate w białko i węglowodany. Nie oznacza to, że w diecie ma zabraknąć tłuszczu, jednak warto pilnować jego ilości i stawiać nie tylko na kwasy nasycone. Podczas śniadania sięgamy głównie po produkty bogate w węglowodany. Dobrym wyborem są te dania, które dostarczą nam cukrów złożonych. Uwalniają one energię przez dłuższy czas. Im późniejsza godzina, tym mniej węglowodanów zjadamy, zastępując je produktami bogatymi w białko. Kolacja powinna składać się głównie w produktów białkowych.
Kiedy nie mamy czasu
Niejednokrotnie zdarza się, że w czasie dnia nie mamy kiedy przygotować posiłku zapewniającego właściwą porcję białka i węglowodanów. Wtedy z pomocą przychodzą nam producenci suplementów diety, którzy zapewniają dostęp do łatwych w przygotowaniu odżywek bogatych w aminokwasy i cukry.