Czym jest otyłość

Otyłość jest stanem chorobowym, który należy leczyć. Dlatego lepiej jest nie dopuścić do otyłość, bo jeśli już nam się zdarzy może okazać się dość kłopotliwa. I wcale nie chodzi tu tylko o naszą figurę, ale problemy ze zdrowiem, które otyłość może powodować
Jej przyczyną jest przede wszystkim spożywanie zbyt kalorycznego jedzenia. Osoby otyłe mogą sprawdzić, ile niepotrzebnej tkanki tłuszczowej mają. Mogą to uczynić na podstawie BMI, czyli indeksu masy ciał. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości, czy jesteśmy otyli, ten indeks pomoże nam to sprawdzić. Przyczyny otyłości są bardzo różne. Przede wszystkim jest to niezdrowy tryb życia jaki prowadzimy. Pod tym określeniem kryje się nie tylko siedzący tryb życia, nadmiernie kaloryczne jedzenie, ale i używki takie jak alkohol i papierosy. Są też przypadki kiedy otyłość jest spowodowana czynnikami genetycznymi.
Nie potrzeba wiele, by ochronić się przed otyłością. Przede wszystkim zwracajmy uwagę na to co i jak często jemy. Starajmy się też aktywnie żyć. Spacery, uprawianie sportu mogą uczynić prawdziwe cuda.