Dlaczego L-arginina?

Wielu sportowców sięga po suplementy zawierające L-argininę. Co może nam ona zapewnić, że stała się tak chętnie wybieranym składnikiem?
Wpływ na organizm
L-arginina wykazuje działanie antyoksydacyjne. Oznacza to, że neutralizuje wolne rodniki, które mają niekorzystny wpływ na nasz organizm. Dzięki temu L-arginina ma chronić przed rakiem czy problemami z układem krążenia. Ponieważ przyczynia się do podniesienia poziomu tlenku azotu, wpływa na ciśnienie krwi. Wspomaga też funkcjonowanie układu odpornościowego i wpływa korzystnie na leczenie cukrzycy. Jest tez polecana podczas rekonwalescencji, gdyż przyspiesza proces gojenia ran.
Co daje mięśniom?
Ponieważ L-arginina wpływa na ilość tlenku azotu w organizmie, zapewnia uczucie pompy mięśniowej. Komórki mięśniowe zostają lepiej odżywione i otrzymują więcej tlenu. Praca mięśni jest zatem efektywniejsza, co przekłada się na szybszy przyrost beztłuszczowej masy mięśniowej. L-arginina powoduje poszerzenie naczyń krwionośnych, przyczyniając się do poprawy siły i wytrzymałości mięśni.