Dwa rodzaje otyłości.

Problemy z nadwagą może być kilka. Mogą być one spowodowane przez czynniki zewnętrzne jak i również te czynniki wewnętrze. Warto teraz wyróżnić dwa typy otyłości.
Wśród opinii wielu pań najbardziej popularny jest efekt gruszki. Prawidłowa nazwa brzmi inaczej a mianowicie otyłość udowo-pośladkowa. Już z tego co powyżej warto wyciągnąć wniosek i stwierdzić, że tłuszcz może się pojawiać w okolicach pośladków, bioder oraz ud. Najczęściej efekt gruszki można osiągać w czasie pomenopoauzalnym. To właśnie w tym okresie jest zatrzymanie produkcji żeńskich hormonów.
W przypadku drugiego rodzaju otyłości należy powiedzieć także o gatunku jabłka. W porównaniu do tej pierwszej to tak naprawdę ta druga głównie pojawiać się może u panów. Specyfika tego przypadłości polegać będzie na odkładaniu się tkanki tłuszczowej w okolicach jamy brzusznej a także w jej obszarach. Właśnie z tego powodu ta otyłość typu jabłko nazywana jest mianem nadwagi brzusznej. W przypadku tego rodzaju problemów z wagą osoby mogą mieć problemy z nadciśnieniem tętnicznym.