Ile powinien trwać detoks?

Po imprezie, świętach czy mocno zakrapianym weekendzie czujemy się ciężko i nieprzyjemnie. Często towarzyszą nam problemy: zmęczenie, gazy, zaparcia czy biegunka. To wszystko spowodowane jest przejedzeniem i toksynami, które zalegają w organizmie. Aby poprawić kondycję swojego organizmu, warto zastosować w takiej sytuacji dietę oczyszczającą, która ułatwi wydalenie toksyn i pomoże znów poczuć się lekko.
Dieta taka powinna trwać tydzień – wtedy da najlepsze efekty. Jeśli jednak zależy nam na szybkim oczyszczeniu, można spróbować wybrać detoks trzydniowy, który także dobrze się sprawdzi. Nie warto jednak przedłużać diety, gdyż może to doprowadzić do niedoborów koniecznych dla organizmu składników. Tygodniowy detoks w pełni pomoże oczyścić organizm i przygotować go na zdrowsze odżywianie.
Należy bowiem pamiętać, że powrót do fast-foodów, słodyczy czy alkoholu po zakończeniu detoksu sprawi, że organizm szybko powróci do poprzedniej formy. Aby dobrze czuć się cały rok, warto detoks potraktować jako wstęp do zdrowszego stylu życia.