Jak się skutecznie odchudzić

Nie ma co ukrywać, że większość z nas ma za sobą wiele diet. Niestety nie zawsze mogliśmy liczyć na wymierne efekty. Trzeba więc zadać sobie pytanie – jak się skutecznie odchudzić?
Pod słowem skuteczność należy rozumieć fakt, że dobra waga, stosowna do naszego wzrostu i wieku, pozostaje z nami na dłużej. Nie jest bowiem sztuką zastosować bardzo restrykcyjną dietę i uzyskać spektakularne efekty. Sztuką jest utrzymanie wagi. Przede wszystkim, nowy sposób odżywiania powinien stać się obowiązkowym. Wyobraźmy sobie, że odchudzaliśmy się i jesteśmy szczupli. W całkowitej euforii z tego powodu, rzucamy się na odmawiane sobie wcześniej smakołyki i… nasza waga wraca. To jest właśnie podstawowy błąd. Jeśli osiągnęliśmy dobre efekty, to oznacza, że dieta jest dla nas dobra. Starajmy się nowe nawyki żywieniowe uczynić czymś codziennym. Tak po prostu powinniśmy się odżywiać.
Organizm powinien się bowiem przyzwyczaić do nowej wagi, a uczyni to w momencie, kiedy waga będzie stała przez kilka kolejnych miesięcy.