Jak zminimalizować ryzyko zawału?

Zawał serca jest problemem, który dotyka coraz więcej osób. Dzieje się tak dlatego, że nawet młodzi ludzie jedzą coraz więcej niezdrowych produktów i mało się ruszają. Kiedyś tylko starsze osoby miały problem z cholesterolem, dziś jest on częsty także u młodych. Aby zminimalizować ryzyko zawału serca wystarczy wprowadzić kilka drobnych zmian, które nie kosztują wiele energii i pieniędzy, a są naprawdę efektywne.
Po pierwsze, warto zastanowić się nad swoją dietą, od której zależy bardzo wiele. Na serce w negatywny sposób wpływają fast-foody, słone przekąski i słodycze, które należy stopniowo wykluczać z diety. Oczywiście mały grzeszek jedzeniowy raz na jakiś czas nie zaszkodzi, jednak dobrze jest kontrolować spożywane produkty. Także picie alkoholu wpływa negatywnie na serce i całe zdrowie. Tu także ważny jest umiar.
Zawałowi przeciwdziała także ruch, szczególnie na świeżym powietrzu. Dobrze znaleźć lubianą aktywność (bieganie, spacer, rower, pływanie, nordic walking) i uprawiać ją minimum 3 razy w tygodniu po godzinę.