Komfortowa przekąska w kieszeni

Nie jest się w stanie przewidzieć, kiedy odezwie się nagły głód, lub przydarzy spadek energii. Dlatego na wypadek spaceru, joggingu, treningu na sali ćwiczeń oraz przy każdej innej okazji warto mieć pod ręką smaczną i zdrową przekąskę. Wiele osób ceni sobie w tej roli batoniki energetyczne, które można zakupić w sklepach ze zdrową żywością.
Niekwestionowaną zaletą takich batoników jest ich niewielki rozmiar i wygoda. Mieszczą się w każdej kieszeni, więc można je mieć zawsze pod ręką i użyć, gdy tylko najdzie ochota. Są lepszą alternatywą niż słodycze z półki supermarketu, jednak i w ich wypadku trzeba zachować ostrożność.
Przede wszystkim należy sprawdzać etykietę takich produktów, by upewnić się, że nie tylko uchodzą za fit, ale naprawdę takie są. Składniki takie jak syrop glukozowy czy tłuszcze utwardzane powinny wzbudzić wątpliwości. Warto zwrócić uwagę na zawartość cukru i kaloryczność.
Dobrej jakości batony energetyczne nie są tanie, ale gwarantują wartościowy skład. Można zamawiać je w sklepach z odżywkami dla sportowców i kulturystów.