Stosowanie suplementów diety wymaga przestrzegania pór ich spożywania, a także pilnowania odpowiednich dawek. Dla niektórych suplementacja jest niewygodna, bo musza przygotowywać koktajl w pracy czy przed odebraniem dziecka ze szkoły. Jak ułatwić sobie stosowanie odżywek?
Batonik wspomaga dietę
W sklepach z odżywkami dostaniemy batoniki dla sportowców. W ich składzie znajduje się skoncentrowana porcja białka, dzięki czemu batonik wspomaga dietę na masę. Producenci proponują batoniki o różnych smakach. Wiele tego typu produktów nie zawiera substancji, które najczęściej powodują reakcje alergiczne. Dodatkiem jest błonnik, który wspomaga dietę mającą redukować tłuszcz i budować mięśnie. Batonik ma niewielkie rozmiary, dzięki czemu łatwo zmieści się do kieszeni czy do torby. Zawsze możemy sięgnąć po smaczną porcję białka.
Saszetki dla zapominalskich
Jeśli zdarza się nam zapomnieć o odsypaniu nieco proszku z wielkiego opakowania, aby móc przygotować koktajl białkowy w pracy, możemy nabyć saszetki, które wrzucimy do torby lub zostawimy w biurze.