One wspomagają budowę sylwetki

Osoby, którym zależy na ładnym ukształtowaniu sylwetki, muszą zdecydować się na system ćwiczeń dobrany do ich indywidualnych potrzeb, oraz na starannie zbilansowaną dietę. Mogą również sięgnąć po kompleks suplementów diety, które ułatwią im osiągnięcie wymarzonego efektu. Wybór specyfików stworzonych z myślą o kulturystach jest niezwykle szeroki i urozmaicony. Warto wiedzieć, na co można się zdecydować.
Mięśnie, które mają się rozwijać wykazują zwiększone zapotrzebowanie względem składników budulcowych czyli białka. Warto więc podać preparat proteinowy, który zapewni dostawę pełnowartościowego białka. Może być to białko kazeinowe lub serwatkowe, w zależności od efektu, jaki chce się osiągnąć.
Aby zapobiegać rozpadowi mięśni, trzeba przyjąć preparat anty-kataboliczny. Dobrze spisują się BCAA, aminokwasy o łańcuchach rozgałęzionych lub glutamina.
Przyda się również zastrzyk sił i wsparcie w regeneracji po treningu, które zapewni kreatyna. Chcąc spalić warstewkę tłuszczu, można sięgnąć po produkty termogeniczne.