Pierwsze oznaki anoreksji

Anoreksja to niebezpieczna choroba – jadłowstręt psychiczny. Polega na zaburzonym postrzeganiu własnego ciała i niechęci do jedzenia. Co roku zapada na nią wiele nastolatek, jednak jest ona także popularna wśród mężczyzn i kobiet po dwudziestym roku życia. Wiele osób chce być bowiem chudym, a szczupła sylwetka staje się ich obsesją. Jeśli Twoja siostra, przyjaciółka, mama czy znajoma zaczyna przesadzać z odchudzaniem koniecznie sprawdź, czy nie ma którejś z wymienionych niżej oznak. Może bowiem być to początek anoreksji, którą we wczesnym stadium można wyleczyć.
jedzenie w samotności – osoby chore bardzo często zabierają jedzenie do swojego pokoju, nie lubią, gdy ktoś patrzy na nich podczas tej czynności, unikają jedzenia w grupie.
wyrzucanie jedzenia – często nawet nie chcą one zjeść lub jedzą bardzo mało, a reszta jedzenia znajduje się w koszu na śmieci.
przeglądanie się w lustrze wiele razy dziennie – osoby te co chwilę podchodzą do lustra i monitorują swoją sylwetkę. Sprawdzają każdy jej centymetr, by upewnić się, że nie ma dodatkowych kilogramów.