Regeneracja jest najważniejsza

Regeneracja po treningu jest bardzo ważna dla każdego sportowca. Po ciężkiej pracy ciało zasługuje na optymalną dawkę nocnego wypoczynku. Zdarza się jednak, że po ciężkim wysiłku wcale nie tak łatwo jest zasnąć. Wielu kulturystów przyjmuje suplementy, które przyspieszają regenerację zmęczonych mięśni.
Od regeneracji jest uzależnione, kiedy trenujący może wrócić na siłownię i kontynuować ćwiczenia. W rezultacie zależne jest od niej także tempo uzyskiwania zamierzonych efektów. Im więcej się trenuje, tym szybciej osiąga się zamierzony cel. Nic więc dziwnego, że sportowcom zależy na szybkiej regeneracji organizmu.
Pozytywny wpływ na regenerację mięśni mają koktajle węglowodanowe. Węglowodany – szczególnie te posiadające wysoki indeks glikemiczny pozwalają organizmowi szybko nabrać nowych sił i z powodzeniem kontynuować trening już następnego dnia.
Niektóre suplementy diety dla sportowców posiadają specjalne właściwości, które pomagają się wyciszyć i szybciej zasnąć. Mocny i zdrowy sen jest bowiem uznawany za najlepsze lekarstwo.