Skuteczna ochrona przed odwodnieniem

O odwodnienie nie trudno podczas intensywnego posiłku, bez wcześniejszego odpowiedniego przygotowania, w ciepłym pomieszczeniu i przy braku dostarczana napoju przez długi czas. Następuje wtedy nadmierna utrata płynów w stosunku do ich przyjmowania. Woda ucieka wraz z potem, parą i przez komórki skóry. Jak ją skutecznie uzupełnić?
Pierwsze objawy odwodnienia
Wzmożone pragnienie, suchość ust i częste oddawanie moczu to pierwsze objawy odwodnienia. Potem mogą pojawić się bóle głowy, nudności i wymioty, a także uczucie osłabienia i zawroty głowy. To moment w którym bezwzględnie należy sięgnąć po skuteczny napój izotoniczny, bądź hipotonik, a więc wodę, sok, czy letnią herbatę.
Odwodnienie chroniczne
Oprócz krytycznego stanu odwodnienia podczas treningu, coraz częściej pojawia się odwodnienie długotrwałe, które objawia się przede wszystkim przesuszoną skórą, bladymi spojówkami, osłabieniem i trudnościami z koncentracją. Nadmierne spożywanie kofeiny, stres i aktywność wymagają odpowiedniego uzupełniania płynów. Posiadanie przy sobie napoju izotonicznego pomoże zapobiec stanowi odwodnienia.