Tribulus terrestris

Testosteron to hormon, który odpowiada za męskie cechy. Przyczynia się też do zachowania odpowiedniego popędu seksualnego.
Tajemnicza roślina
Od wieków szukano sposobów na pokonywanie dolegliwości związanych chociażby z brakiem libido. Jedną z roślin, które znakomicie sprawdzały się w leczeniu kondycji seksualnej, był buzdyganek ziemny. Tribulus terrestris do dzisiaj wykorzystywany jest w preparatach mających za zadanie poprawę przepływu krwi przez naczynia krwionośne. Buzdyganek od dawna sprawdzał się w leczeniu męskich problemów z libido. Dzisiaj stosuje się go do podnoszenia poziomu testosteronu także u sportowców.
Budowa masy
Tribulus terrestris to jeden ze składników preparatów wykorzystywanych w celu podniesienia poziomu testosteronu. Wysoki poziom hormonu pozwala na podniesienie ilości tlenku azotu, który powoduje poszerzenie naczyń krwionośnych. W ten sposób krew szybciej przepływa przez naczynia i lepiej zaopatruje komórki w tlen. Mięśnie otrzymują tym samym sygnał do wzrostu, a przyrost masy odbywa się szybciej.