Uzupełniaj braki w jadłospisie

Niemal każdy wie, jak ważna jest zdrowa i prawidłowo skomponowana dieta. Powinny znajdować się w niej wszystkie zdrowe produkty z piramidy żywieniowej, tak by zapewnić dopływ wszystkich składników odżywczych, minerałów i witamin. Pomimo starań nie zawsze jednak udaje się racjonalnie odżywiać i dostarczać organizmowi wszystkiego, czego potrzebuje. W jaki sposób można uzupełniać braki w jadłospisie?
Najszybszą i najwygodniejszą metodą uzupełniania luk w żywieniu są suplementy diety i preparaty multiwitaminowe. Ich wielką zaletą jest starannie skomponowana receptura, która potrafi się dopasować do różnych sytuacji życiowych. Inne preparaty są przeznaczone dla kobiet w ciąży, inne dla sportowców i osób bardzo aktywnych fizycznie, a jeszcze inne dla seniorów. Uwzględniają one potrzeby płci, wieku i kondycji ciała.
Trzeba jednak pamiętać, że najlepszą i najzdrowszą opcją dostarczania dobroczynnych składników jest zbilansowana dieta zawierająca surowe warzywa i owoce. By zapewnić sobie prawdziwą bombę witaminową, wystarczy raz dziennie wypić szklankę świeżo wyciśniętego soku z owoców i warzyw.