Jak radzić sobie z nadwagą?

Nadwaga jest chorobą cywilizacyjną. Ludzie na całym świecie są bardzo otyli i niewątpliwie stanowi to jeden z największych problemów, z jakimi musimy się mierzyć. Dwa, czy trzy kilogramy więcej to żadna nadwaga, ale tez bywa obciążająca dla organizmu. Niestety coraz więcej osób boryka się z dużo większą nadwagą sięgającą nawet kilkudziesięciu kilogramów. Taka nadwaga jest drogą do destrukcji organizmu i szybszej śmierci, bo każdy dodatkowy kilogram tłuszczu wpływa na wszystkie organy.
Walka z nadwagą stała się, więc celem wielu dietetyków. Najczęstszym powodem zbierania tłuszczyku jest nieprawidłowa dieta, a zaraz potem brak ruchu. Jemy niezdrowo, nieregularnie i coraz częściej na szybko. Wiele osób wychodzi z domu bez śniadania i je dopiero późnym wieczorem po powrocie. Organizm bardzo szybko się przyzwyczaja, a ponieważ głodowanie w dzień jest dla niego niebezpieczne gromadzi tłuszcz na później.
Na pewno najlepszą metodą są ćwiczenia i zdrowa dieta bogata w różne składniki. Eliminacja białka, tłuszczów, czy węglowodanów to kolejny błąd. Trzeba jeść wszystko, ale z odpowiednim umiarem.