Podstawą leczenia bulimii jest psychoterapia.

Picie wody to podstawa
Wszyscy wiemy, że picie wody jest niezwykle ważne dla naszego organizmu. Tak naprawdę to jednak do końca nie wiemy dlaczego tak się dzieje. Spróbujmy to dokładniej prześledzić.
Nasz organizm składa się w sześćdziesięciu procentach z wody, a codziennie tracimy jej kilka litrów. Dzieje się to podczas pocenia, oddychania. Na większy ubytek wody ma też wpływ wysoka temperatura lub choroba. Nic dziwnego, że woda musi być stale uzupełniana. Dzięki wodzie w naszym organizmie jest utrzymywana stała temperatura. Woda transportuje wszystkie składniki mineralne, a także usuwa z organizmu toksyny, które mogą zatruć organizm. Powoduje, że nasza skóra jest jędrna i zawsze młoda.
Wodę trzeba jednak umieć pić. Jeśli w ciągu jednego posiedzenia wypijemy dwa litry zalecanej wody, to nie będzie dobry pomysł. Lepiej pić ją wolno i systematycznie. Idealna dla organizmu jest woda z duża zawartością wapnia i magnezu. Rankiem trzeba wypić szklankę wody, by odpowiednio nawodnić organizm i przygotować go na trudy nowego dnia.