Wypij koktajl proteinowy

Koktajle proteinowe zaliczają się do najpopularniejszych produktów wśród odżywek i suplementów dla kulturystów. Przemawia za nimi nie tylko dobry smak i bogactwo wartościowych składników, ale również i duża wygoda użytkowania. Do przygotowania pysznego i zdrowego shake’a nie potrzeba wszak dużego zachodu, można to zrobić i w domu i na siłowni, a nawet i w podróży.
Koktajle proteinowe mogą stać się czymś na kształt przekąski lub na jakiś czas zastąpić główny posiłek. Z tego drugiego rozwiązania chętnie korzystają osoby chcące zrzucić zbędne kilogramy, gdyż koktajl proteinowy jest bardzo syty i hamuje uczucie łaknienia.
Wśród koktajli proteinowych można wyróżnić trzy podstawowe typy, które cieszą się uznaniem wśród kulturystów i sportowców. Są to białka serwatkowe, kazeinowe oraz sojowe, każdy sportowiec ma więc szansę wybrać koktajl zgodnie z swoimi preferencjami i potrzebami.
Koktajle dostępne są w licznych smakach, dzięki czemu można pozwolić sobie na spore urozmaicenie. Pojawiają się shake’i truskawkowe, bananowe i wiele innych.